Kimler İlan Verebilir?

A- MARKA SAHİPLERİ :

Şahsınıza veya firmanıza ait satmayı düşündüğünüz tescilli marka veya markalarınızı da sitemiz aracılığıyla kamuoyuna ilan edebilirsiniz.

B- VEKİL veya ARACI FİRMALAR :
Vekili olduğunuz kişi veya kurumlara ait satılık markaları da kamuoyuna sitemiz aracılığıyla ilan edebilirsiniz.

Sitemizde yer alan markalar, marka arayışı içinde olan ve ilgilenen girişimcilerce de uygun görüldüğünde el değiştirebilmektedir. Resmi prosedür gereği tescilli bir marka, hak sahibince noter huzurunda devir edilmek ve yeni sahibi tarafından TPE siciline kayıt ettirilmek yoluyla el değiştirmektedir.

Satılık Markalar İçin Değer Nasıl Belirlenir ?

Satılık markalar için fiyat tescilin sahibi tarafından belirlenir.

Ancak  tescil sahiplerinin değerlendirmesinde ismin ne kadar tanındığı, piyasa değeri, pazar payı, kullanım süresi, tescil edilen ismin tescil edilmiş sınıflarıyla olan uyumu, yapılan pazarlama faaliyetleri ya da reklam çalışmaları gibi  konuların dikkate alınması gerçekçi bir fiyat belirlenmesinde satılık markalar için en önemli faktörlerdendir.

Satılık Marka Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

Satılık markalar arasında size uygun olduğunu düşündüğünüz bir isim var ve bunu satın almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli konuları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • İşlemlerinize aracılık edecek olan firmanın güvenilirliği, sektördeki bilinirliği, tecrübesi, referansları,
  • İsmin emtia yani sınıf bilgilerinin hizmet vereceğiniz sektöre uygun olması,
  • Hizmet sektörünüzle ilgili olması,
  • Devir işlemlerinizin noter kanalı aracılığı yapılması ve Türk Patent Kurumu üzerinden yürütülmesi,
  • Tescilli ismin değer / fiyat dengesinin uygun olması.

Belirtilen konulara dikkat ederek satılık markalar arasından başvurunuzu yapmanız hem devir sürecinizde hem de ilerleyen aşamalarda karşılaşabileceğiniz riskleri ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır.

Mentor Patent  deneyimli ve uzman patent vekilleri ile sizlere en doğru bilgiyi sunarak, güvenilir adımlar atmanızı sağlayacak ve satılık markalar başvuru süreçlerinizde destek olacaktır.

Görüşmeyi başlat
Merhaba, sizlere hizmet verebilmemiz için ihtiyacınız olan konuyu belirtir, iletişim bilginizi paylaşırsanız, en kısa süre içinde sizleri bilgilendirebiliriz.