Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescili tamamlanmış isimlerin sahibi tarafından farklı kişi ya da kurumlara devir yoluyla satışının yapılması olarak belirtebiliriz.

Marka, sadece tescil belgesi alınmış bir isim olarak değil, maddi değeri olan, 3 kişilere devredilebilen, miras yoluyla hak sahiplerine kalan bir mülk olarak değerlendirilebilir.

Dolayısıyla Satılık marka olarak satın alma yapmanın hukuki açıdan da herhangi bir engeli yoktur.

İstediğiniz ismin tescil edilmiş olması size engel olmasın. Satılık markaları 2.el pazarı gibi düşünebilirsiniz.

Tescil sahipleri, ticari anlamda kullanmadıkları isimlerini satmaya karar verebilirler.

Tescil ettikleri sınıflara ait sektörlerde artık hizmet vermiyor olabilirler. Bu durumda atıl kalması yerine satmayı tercih edebilirler. Hali hazırda tescilin sahibi olan kişi ya da kurum için ekonomik anlamda kazanç yaratacaktır.

Satın alacak kişi ya da kurum için de Satılık markalar sayesinde talep ettiği ismi bulmasına ve riske girmeden devir alabilmesine olanak sağlar.

Firmamız istediğiniz bir markanın satışı veya satın alınması konularında sizlere ön araştırma yapabilir, bedel konusunda ortalama değer bilgisi verebilir bu sayede en doğru kararı vermenize yardımcı olabilir.

Dilerseniz, sitemizde yer alan markalar arasından marka seçebilir, markanızı satmak için yayın ya da banner yapabilir veya baştan yeni marka oluşturmak için danışmanlık alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Görüşmeyi başlat
Merhaba, sizlere hizmet verebilmemiz için ihtiyacınız olan konuyu belirtir, iletişim bilginizi paylaşırsanız, en kısa süre içinde sizleri bilgilendirebiliriz.